Вітаю Вас, Гість

2021 рік

VII-й науково-методичний онлайн-семінар «Актуальні проблеми сучасної фундаментальної та прикладної психології» (22.01.2021 р., м. Київ, м. Чернігів), проведено спільно з кафедрою загальної, вікової та соціальної психології імені М. А. Скока на базі психолого-педагогічного факультету НУЧК імені Т. Г. Шевченка, на якому були присутні 18 осіб та виголошено 2 наукові доповіді співробітниками лабораторії.

В доповідях обговорювалися актуальні проблеми дослідження готовності освітян до дій у надзвичайних ситуаціях. Окрему увагу було приділено висвітленню методологічних проблем організації психологічних досліджень у надзвичайних ситуаціях та питанням дослідження уявлень про навчання в умовах карантину.

Науково-методичний семінар дав змогу обмінятися досвідом в питаннях організації та дослідження проблеми готовності освітян до дій у надзвичайних ситуаціях; презентувати основні напрямки наукової діяльності лабораторії психології політико-правових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та кафедри загальної, вікової та соціальної психології імені М. А. Скока у межах налагодження двосторонньої наукової співпраці.

Науково-методичний онлайн-семінар «Надзвичайна ситуація: психологічна готовність та психологічні ризики» (26.02.2021 р., м. Київ, м. Ужгород), проведено спільно з кафедрою психології педагогіки та соціальної роботи Карпатського університету імені Августина Волошина (КаУ), на якому були присутні 13 осіб та виголошено 4 наукові доповіді співробітниками лабораторії.

В доповідях обговорювалися проблематика дослідження: про психологічну готовність людини до конструктивної поведінки у надзвичайних ситуаціях; пандемія: виклики порядку соціальності та нові дискримінації; соціальні практики поколінь у надзвичайній ситуації: погляд психолога; емоційна саморегуляція людини як передумова її конструктивної поведінки.

Науково-методичний семінар дав змогу презентувати основні напрямки наукової діяльності лабораторії психології політико-правових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та кафедри психології педагогіки та соціальної роботи Карпатського університету імені Августина Волошина (КаУ) у межах налагодження двосторонньої наукової співпраці; обмінятися досвідом в питаннях організації досліджень щодо психологічної готовності та психологічних ризиків у надзвичайних ситуаціях.

Онлайн-семінар «Політико-правова свідомість у становленні професіонала в умовах воєнного конфлікту», що проводився в межах Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра- 2021» (09-10 квітня 2021 р., м. Київ), на якому розглядалися основні напрями проблематизації сучасних наукових розробок. Цільова аудиторія: викладачі психології ЗВО, аспіранти, студенти, науковці, психологи системи освіти, соціальні педагоги. На заході були присутні 72 особи та виголошено 5 наукових доповідей співробітниками лабораторії.

Акцент було поставлено на: висвітленні проблеми становлення політико-правової свідомості молоді в умовах воєнного конфлікту; вивченні аномії у вимірі інформаційної дезорієнтації: реалії воєнного конфлікту. Також розглядалися питання психологічної пружності як запобіжник негативним наслідкам воєнного конфлікту та патерналістичні настанови молоді в умовах воєнного конфлікту. Особливу увагу було приділено презентації Комплекту для викладача «Правоосвітня діяльність закладу вищої освіти в умовах воєнного конфлікту». Онлайн-семінар дав можливість науковцям окреслити актуальні наукові дослідження політико-правової свідомості у становленні професіонала в умовах воєнного конфлікту та презентувати наукові розробки, що здійснюються у соціально-психологічній площині, у вигляді друкованої наукової продукції.

Онлайн-презентація експерименту всеукраїнського рівня «Розробка системи підвищення психологічної готовності учасників освітнього процесу до дій у разі загрози, виникнення і подолання наслідків надзвичайної ситуації» (2019–2024 рр.). (20 квітня 2021 року), проведено в гімназії № 191 ім. П. Г. Тичини (м. Київ). Никоненко Л.В. презентовано розробки щодо формування психологічної готовності педагогів до надзвичайних ситуацій та апробовано практично-інформаційний блок тренінгової програми «Саморегуляція емоційно-вольової сфери на початковій стадії розгортання надзвичайної ситуації». В онлайн презентації брали участь 9 педагогів та шкільний психолог закладу освіти.

Захід дозволив верифікувати програму та зміст інформаційного блоку та актуалізувати інтерес до досліджуваної теми. Були презентовані та апробовані практичні вправи, метою яких є самодопомога в кризових, екстремальних умовах.

Відповідно до угоди про співпрацю між ІСПП НАПН України та Конституційним судом України проведено круглий стіл на тему: "Психологічна безпека управлінської діяльності" (17 квітня 2021 р.). Розглядалися проблеми психологічної безпеки в професійній діяльності; фактори, що забезпечують психологічну безпеку; компоненти психологічної безпеки; особливості забезпечення психологічної безпеки у роботі суддів; питання формування культури безпеки в професійній діяльності.

У роботі круглого столу взяли участь керівники структурних підрозділів КСУ (19 осіб), студенти Академії адвокатури України (12 осіб).