Вітаю Вас, Гість
Національна академія педагогічних наук України
Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України
Інститут соціальної та політичної психології НАПН України
Факультет психології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
 

 

Шановні колеги!
 
Запрошуємо Вас взяти участь у онлайн-семінарі "Дистанційні психологічні дослідження в умовах пандемії COVID-19 і карантину" до Дня науки в Україні, який ініціює Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Інститут психології імені Г.С. Костюка та Факультет психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з постійно розширюваним колом співорганізаторів.
Науково-практичний семінар присвячено наступним питанням:
Тенденції сприйняття пандемії COVID-19 та запобіжних заходів на теренах України та світу: психологічна та соціологічна парадигми.
Результати дистанційних психологічних досліджень в умовах пандемії і карантину.
• Методологія та організація психологічних та соціологічних онлайн-досліджень в умовах пандемії COVID-19 і карантину.
• Проблеми онлайн-досліджень в умовах пандемії COVID-19 і карантину:
обмеження в інтерпретації даних.
• Перспективи застосування результатів досліджень реакції на пандемію та обмежувальні заходи.
 
За кожним питанням плануються 3 виступи (по 5-7 хвилин) та дискусія учасників (15-20 хвилин).
 
Посилання для входу до відеоконференції 14 травня 2020 надсилатиметься тим учасникам, хто зареєструється в гугл-формі на вказану при реєстрації електронну адресу, а також за 30 хвилин до початку буде розміщено на сторінках організаторів та групах у Facebook.

Форма для реєстрації: https://forms.gle/Bn6cGVtKoUjBE4yo7
Важливо: теми виступу приймаються до 17:00 12.05.2020
Дата проведення семінару: 15 травня на платформі Zoom з трансляцією у Facebook з 15.00 до 19.00.
 
Посилання на подію у Facebook:
https://www.facebook.com/events/675004599929640/

 

Дослідження "Психологічні наслідки пандемії коронавірусної хвороби 2019-2020"

Представляємо вашій увазі частину результатів, отриманих під час опитування, що мало на меті виявити особливості реагування українського суспільства на ситуацію епідемічної загрози.
(Дослідження проводилося О. Кочубейник (лабораторія психології політико-правових відносин ІСПП) та Д. Яровим (Київська школа економіки)

Оскільки це експрес-інформація, а подальший аналіз буде представлено у публікаціях та доповідях співробітників лабораторії, то просимо враховувати два моменти: у дослідженні використовувалася стихійна вибірка (дослідження проводилося за допомогою гугл-форми, яка розповсюджувалася он-лайн), а також на те, що йдеться про «…настання різних подій в країні після епідемії», але «не внаслідок». (Останнє  буде представлятися у подальших публікацій, позаяк потребує глибокого аналізу).

Ми висловлюємо щиру подяку всім, хто приймав участь у дослідженні та допомагав у поширенні анкети.

Матеріали дослідження "Психологічні наслідки пандемії коронавірусної хвороби 2019-2020"

 

 

Проведено заочний круглий стіл «Негативні психологічні явища в умовах воєнного конфлікту», 22 листопада – 6  грудня 2019 р., Інститут соціальної та політичної психології НАПН України. В обговоренні взяли участь 10 осіб. Питання які обговорювалися: 1) «Що, на Ваш погляд, найбільше порушилось у процесах соціальної ідентифікації громадян України у зв’язку із воєнними подіями на сході країни?» 2) «Яких першочергових заходів необхідно вжити для ефективної реінтеграції окупованих територій Донецької та Луганської областей в український соціокультурний та політико-правовий простір?» 3) «Яка психологічна допомога потрібна різним верствам населення щоб забезпечити досягнення порозуміння та відновлення соціальної злагоди?»

Результати роботи круглого столу висвітлено в електронному збірнику матеріалів круглого столу: Негативні психологічні явища в умовах воєнного конфлікту: матеріали виступів і пропозицій учасників заочного Круглого столу (22 листопада   6 грудня 2019 р.) [Електронний ресурс] / упор. В.М. Духневич. – К.: ІСПП НАПН України, 2019. – 43 с.: http://psy-lpr.at.ua/index/novini_ta_podiji/0-23

 

 

27.11.2018 р.  спільно з лабораторією психології дезадаптованих неповнолітніх Інституту психології ім. Г.С. Костюка було проведено круглий стіл «Проблеми політико-правового самовизначення особистості в умовах воєнного конфлікту» (м. Київ), на якому було виголошено 13 наукових доповідей (6 було зроблено співробітниками лабораторії). В доповідях обговорювалися проблематика дослідження негативних психологічних явищ, поширених в українському соціумі у зв’язку з воєнними діями на сході країни та анексією Криму. Крім того, обговорення було розгорнуто навколо питань криміналізації та радикалізації молоді по відношенню до влади, поширеності аномійних процесів у суспільстві.. Круглий стіл дав змогу обмінятися досвідом в питаннях організації досліджень щодо негативних психологічних політико-правових явищ та феноменів.

Результати роботи круглого столу висвітлено в електронному збірнику матеріалів круглого столу: Проблеми політико-правового самовизначення особистості в умовах воєнного конфлікту [Електронний ресурс]: матер. круглого столу 27.11.2018 р. / упорядник В.М. Духневич. – К.: ІСПП НАПН України, 2019. – 61 с. – Режим доступу: http://psy-lpr.at.ua/Materials/ks-materiali-2018.pdf

 

********

Увага!

Ми організовуємо тренінг-телеміст: для психологів, волонтерів, що працюють з переселенцями, для педагогів шкіл, які стикаються з труднощами адаптації новоприбулих переселенців зі Сходу.

06.07.2015 (понеділок) о 19:00 відбудеться тренінг-телеміст з клінічним соціальним працівником Мадленою Розенблюм-Санчук (Ню-Йорк, США).

Місце проведення: м. Київ, вул. Андріївська, 15. Актовий зал

Запрошуємо на тренінг волонтерів і психологів, які працюють з переселенцями в містах України.

ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ КИЄВА І ОБЛАСТІ

Інформація про тренера: Мадлена Розенблюм-Санчук (Ню-Йорк, США) - практикуючий психотерапевт і клінічний соціальний працівник з 25-ти річним досвідом роботи. Протягом багатьох років працювала в клініках Ню-Йорку, зараз зайсмається приватною практикою. Автор книг для батьків щодо виховання дітей: "Я, ти, наш дитина - дорослішаємо разом" http://www.labirint.ru/books/147977/ і "Виховуємо братів і сестер".